piątek, 28 lutego 2014

I tak to człowiek może uwierzyć, że marzenia się spełniają. Z szarej rzeczywistości brnąc dalej.

Lubię robić zdjęcia, ale to zdjecie przebiło wszystkie inne. Najukochańsze,upragnione, okupione morderczym wysiłkiem. Było to nie lada wyzwanie... 
Nazajutrz po męczącej nocy, dniu pełnym bieganiny, miał nastać kolejny, jak się okazało wyczekiwany dzien. Ale czy będzie na tyle siły by znów wstać skoro świt, ponownie biegać po Paryżu, by prawie na sam koniec dnia znaleźć się tam gdzie się marzyło? Czy wystarczy zdeterminowania, silnej woli by nie poddać się, rzec można na mecie?  Budzik jest? Jest. Spakowani na następny dzień, tak? Tak. Tylko rano się obudzić i tchnąć w siebie siłę by ruszyć dalej i pogonić za fascynacją jaka zaszczepiła się we mnie w listopadzie 2012 roku, a listopada 2013 roku pozwoliła się spełnić. Nic nie pozostało, jak wstać i pójść chwycić marzenia.   Zatem do dzieła! Wersal, Panteon, Louvre by w końcu…  Łuk Triumfalny! Yes, yes! Jesteśmy! Teraz tylko wydrap się człowieku po tych schodach:


Daliśmy radę? Rzecz jasna, że tak! Poddać się tu? Nigdy! To zaczynamy. Po paru dziesięciu stopniach, niewyspani, lekko na głodzie doznaliśmy chwile zwątpienia. Raczej przebiegła nam przez głowę myśl, ale ulotna jak motyl, by nie wdrapywać się wyżej. Jednak pęd do osiągnięcia celu był większy. Jednak nie samym chlebem człowiek żyje. Potrzeba mu różnych bodźców. Mi fakt spełnionych oczekiwań dodawał adrenaliny i pchał ku zaspokojeniu marzenia. Nie celem było dostać się na górę Łuku Triumfalnego, ale…. tu sedno sprawy. Pewne zdjęcie, o którym pisałam na samym początku.
No i jesteśmy, nasze wysiłki nie poszły na marne. Widok wspaniały. Stoimy tu i teraz, widzimy to, co widzimy i to jest piękne! Na naszych oczach rozpościerała się panorama Paryża. Jest tak efektownie, tak klimatycznie. Moja bajka, ach! Nie żeby miasto, nie żeby motyw Francji, Paryża jako miasto miłości, ale chęć zwiedzania i urzeczywistnienia marzenia, tu mnie przyciągnęło.
Popatrzyłam, oczom nie wierzę, własnym - tym od urodzenia, ale jestem i przystępuję do działania. Jak wspominałam wcześniej pewien listopad i to zdjęcie, moje marzenie, natchnienie, ambicja:


Takie właśnie zdjęcie chciałam wykonać kiedyś w życiu, chciałam ten widok zobaczyć „na żywo”!
Jednak nie od początku tak pięknie się to wszystko malowało. Powstał pewien problem, który należałoby rozwikłać. Gdzie to zdjęcie jest zrobione, co przedstawia? Po żmudnych poszukiwaniach, przekopaniu całego internetu wzdłuż i wrzesz. Chwilach zwątpienia i niespełnionej euforii, natrafiłam, znalazłam! Już wiem!, to zdjęcie zrobione jest z Łuku Triumfalnego w Paryżu!

Zatem należałoby teraz - stojąc na nim, rozglądnąć się w każdą stronę i zrobić ukochane zdjęcie <3.


I tak to człowiek może uwierzyć, że marzenia się spełniają. Z szarej rzeczywistości brnąc dalej. 
Całuję gorąco ;*
Wasza Margaret

P.S.: Nawiązując do trwającego PARIS FASHION WEEK, może kiedyś się na nim znajdę ;).

4 komentarze:

 1. Każde marzenie można spełnić tylko potrzebna jest wiara w to, że ono się spełni, praca, pasja i dobrzy ludzie dookoła. Ja jestem tego przykładem.
  Zapraszam do mnie: www.szeptyduszy.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze szczytu Wieży Eiffla jest dopiero niesamowity widok na Paryż. Widzę, że nie ma stamtąd zdjęć, więc pewnie koleżanka nie zawitała? Jeśli nie to naprawdę szkoda, bo tam dopiero można dostrzec piękno zabudowy i elegancję Paryża. Dodatkowo do 24 lat jest zniżka na bilecie. ;-) Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. zdjęcia rewelka jestem pod wrażeniem. a marzenia sie spełniaj tylko trzeba byc cierpliwym

  OdpowiedzUsuń
 4. fajnie napisane, szkoda, że nie ma twoich zdjęć
  Byłabym ogromnie wdzięczna za poklikanie z linki z ostatniego posta. Z góry bardzo dziękuję.:)
  http://dark-paradise1.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Obserwatorzy

Łączna liczba wyświetleń